Jeżeli szukasz mieszkania lub pokoju na przyszły rok akademicki 2018/2019, jeśli marzysz o spokojnym miejscu, w którym możesz bezpiecznie, wygodnie a przede wszystkim tanio zamieszkać to trafiłeś/aś w idealne miejsce!

Zanim złożysz wniosek, będziesz miał zapewne kilka pytań dotyczących zasad i wspólnego życie w Bursie akademickiej . Poniżej postaramy się odpowiedzieć na część z nich:

Czy muszę być osobą wierzącą?

Bursa powstała z inicjatywy Diecezji Toruńskiej w ramach programu Fundusz dla Janka Muzykanta dzięki Caritas Diecezji Toruńskiej i została stworzona z myślą o osobach wierzących, ale uznajemy i szanujemy Twoją wolność oraz wybór, dlatego Eucharystia, wieczorne spotkania modlitewne, adoracja oraz inne spotkaniach o charakterze religijnym nie są obowiązkowe. Jednakże wymagamy, abyś w codziennym życiu kierował się zgodnie z własnym sumieniem i respektował regulamin obowiązujący w naszym domu, a także brał czynny udział w rozwoju nie tylko własnym, ale także całej naszej grupy.

Jaki jest koszt mieszkania w bursie?

Każdy z mieszkańców ponosi tylko część opłat związanych z mieszkaniem w bursie. Cena zamieszkania w bursie wyliczana jest indywidualnie w oparciu o przychód rodziny na osobę.

Dodatkowo w ramach mieszkania w bursie płacimy składkę kwartalną w wysokości 12zł na rzecz różnych wydatków związanych z naszymi potrzebami niegospodarczymi, takimi jak zakup nowych paletek do ping ponga, jedzenia na imprezy bursowe, dyskotekę, spotkania przy ognisku, kameralne wydarzenia kulturalne itp.

W ramach wdzięczności angażujemy się także jako wolontariusze w różne akcje organizowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej.

Jak można dojechać do bursy?

Aktualnie z Torunia (między innymi z Dworca Głównego i z przystanku Aula UMK) do Przysieka można dojechać autobusami MZK linii 36*.

Poza autobusami MZK można do nas dojechać:

  • z dworca autobusowego dzięki autobusom Arriva Bus,
  • z dworca PKP Toruń Miasto dzięki autobusom PKS Bydgoszcz,
  • rowerem – dzięki Caritas Diecezji Toruńskiej możesz zostawić bezpiecznie rower w naszej rowerowni,
  • pieszo – z przystanku Starotoruńska (obok WSKSiM) jest do nas około 2,5km – w sam raz na miły spacer.

* niektóre autobusy linii 36 kończą kurs na przystanku Port Drzewny, z którego do bursy jest jeszcze niecałe 2km drogi pieszo.

Możesz również podróżować stopem 😉

Jak długo można mieszkać w bursie?

Bursa udostępnia pokoje dla studentów przez cały rok akademicki, za wyjątkiem okresu wakacyjnego.

W przypadku studentów zagranicznych (Indie, Ukraina, Bałoruś, Chiny) będących mieszkańcami bursy istnieje możliwość uzgodnienia ewentualnego mieszkania w hotelu Ośrodka Szkoleniowego Caritas Diecezji Toruńskiej przez okres wakacji, lecz tylko i wyłącznie za zgodą Księdza Dyrektora CDT.

Co musiałbym/musiałabym zabrać do bursy?

W bursie posiadamy praktycznie wszystko co jest potrzebne do życia, między innymi lodówki, kuchenki mikrofalowe oraz kuchnię elektryczną, sztućce, talerze i kubki, a także Internet i telewizor.

Jedyne co musisz zabrać ze sobą to prześcieradło, ręcznik (odrobinę radości). Do tego może się także przydać koc, lampka biurkowa oraz Twój ulubiony – własny kubek do pokoju.

Kiedy można składać wnioski?

Wnioski do bursy można składać praktycznie cały rok. Gwarantujemy, że rozpatrzymy Twoje podanie nawet jeśli zostanie złożone w połowie roku akademickiego. Żadnego podania nie ignorujemy.

Jakie dokumenty muszę dołączyć do wniosku?

Do wniosku należy dołączyć:

  1. Oświadczenie o dochodach za ostatni okres rozliczeniowy (poprzedni rok) z Urzędu Skarbowego obojga rodziców, oraz jeżeli jesteś płatnikiem podatku, również Twoje,
  2. jedno zdjęcie legitymacyjne,
  3. oświadczenie od proboszcza parafii o byciu jej członkiem wspólnoty parafialnej.
Gdzie należy składać wnioski?

Wnioski należy przesyłać na adres:

Caritas Diecezji Toruńskiej
Przysiek 75
87-134 Zławieś Wielka

z dopiskiem: Wniosek Bursa Akademicka

Gdzie mogę kierować pytania, na które nie znalazłem/am tutaj odpowiedzi?

Jeśli nie odpowiedzieliśmy na któreś z Twoich pytań w tym artykule, możesz do nas napisać na adres e-mail: [email protected], lub zadzwonić do Biura Caritas Diecezji Toruńskiej (telefon: +48 056 6744401) w dni powszednie w godzinach 8:00 – 15:00

Zawsze także możesz nas odwiedzić i zobaczyć jak tu jest.

Czekamy na Ciebie! Do zobaczenia…

Skąd mogę pobrać wniosek?

Wniosek dostępny jest pod poniższym adresem:

Pobierz wniosek bursy